FARBA O EFEKCIE AKSAMITU

230,00 zł
Brutto 2-3 dni
Zastosowanie: dekoracja ścian - sypialnia, pokój dzienny, pomieszczenia biurowe
Rodzaj: wewnętrzna farba dekoracyjna, efekt aksamitu, pigmenty metaliczne

Ilość
Dostępny

Farba dekoracyjna do wnętrz o efekcie aksamitu Francesco GUARDI to nowoczesna farba przeznaczona do dekoracyjnego wykończenia wnętrza.


Ta wewnętrzna farba o bardzo wysokim nasyceniu pigmentów metalicznych pozwala otrzymać efekty kolorystyczne i wrażenia dotykowe podobne do tych, jakimi charakteryzowały się antyczne materiały obiciowe w Damaszku

Możliwość uzyskania różnych efektów dekoracyjnych w zależności od zastosowanych technik aplikacji oraz użytych do tego celu narzędzi.

Świetnie współgra z wnętrzem sypialni, pokoju dziennego jak i pomieszczeń biurowych.


Parametry techniczne:

 

Nanoszenie       pędzel, gąbka, szpachelka, rękawica, wałek, natrysk

Ilość warstw      1 lub 2 - w zależności od żądanego efektu

Wydajność        10 – 30 m2/l (pacą ok. 10 m2/litr, gąbką ok. 30 m2/litr)

Czas schnięcia   12 godz.

Rozcieńczanie   woda

Czyszczenie narzędzi                    woda

Kolorystyka       baza perłowa + 30 kolorów z kolekcji Francesco GUARDI

Składowanie     w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temp. od +5°C do +25°C

Pojemność         1 l


PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. W przypadku nakładania farby na podłoża mocne, zwarte, wystarczy je wcześniej przemyć wodą z dodatkiem detergentu. Natomiast łuszczące się stare powłoki malarskie należy usunąć, a podłoże wyczyścić i zmyć.

Przed nałożeniem farby podłoże należy pomalować farbą podkładową Francesco GUARDI w wybranym kolorze.

  


SPOSÓB NAKŁADANIA

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać wyschniętą po gruntowaniu powierzchnię malujemy za pomocą dowolnych narzędzi malarskich takich jak: pędzel, gąbka, szpachelka, rękawica, wałek lub poprzez natrysk.

 

Pędzel:

farbę rozcieńczyć wodą 15- 20 %. Wykorzystywać pędzel płaski, wielkość zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Zamoczyć pędzel w produkcie, pozbyć się nadmiaru produktu na pędzlu i nakładać bezpośrednio na powierzchni za pomocą ruchów wedle uznania w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć.

Gąbka:

farbę rozcieńczyć wodą 20%, zamoczyć gąbkę w produkcie, a następnie rozprowadzać okrężnymi ruchami po powierzchni ściany.

Szpachelka:

używać plastikowej szpachelki lub packi w zależności od zamierzonego efektu. Nakładać produkt bezpośrednio packą lub pędzlem, po czym formować produkt szpachelką. Używając podobnej techniki możliwe jest nakładanie także równocześnie lub kolejno dwóch lub więcej kolorów, co daje możliwość uzyskania nieskończonej liczby efektów. Nałożenie dwóch warstw gwarantuje lepszy efekt końcowy.

Rękawica:

farbę rozcieńczyć wodą 10% - 15%. Używać rękawicy z wełny lub syntetycznej. Rękawicą rozprowadzać produkt na powierzchni ściany ruchami jednostajnymi. Lepszy efekt uzyskamy nakładając dwie warstwy.

 Wybierz kolor z palety barw i podaj go w wiadomości przy zakupie.
farba o efekcie aksamitu wzornik 1

farba o efekcie aksamitu wzornik 2

farba o efekcie aksamitu wzornik 3

farba o efekcie aksamitu wzornik 4

farba o efekcie aksamitu wzornik 5   
DODATKOWE INFORMACJE

Prace nakładania farby dekoracyjnej o efekcie aksamitu Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych na malowane powierzchnie, zarówno podczas pracy jak i jej wysychania.Aby zapewnić optymalne warunki transportu, farbę starannie pakujemy, uprzednio zabezpieczając folią i taśmą.

011-12-001-0168

Opis

POJEMNOŚĆ
1l
OPAKOWANIE
puszka