FARBA O EFEKCIE RDZY zestaw

199,00 zł
Brutto 2-3 dni
Zastosowanie: na zewnątrz i do wewnątrz. Dekoracja ścian - elewacja, słupy, sypialnia, pokój dzienny, pomieszczenia biurowe
Rodzaj: zestaw farby dekoracyjnej z przeznaczeniem do wewnątrz, efekt rdzy, rudo-brązowa, metaliczne pigmenty
Ilość
Dostępny

Farba o efekcie rdzy to nowoczesna i gotowa do użycia farba na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej, specjalnych wypełniaczy i pigmentów metalicznych.

Przeznaczona do dekoracyjnego wykańczania ścian, sufitów, filarów, elewacji wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz budynków.

Idealnie wkomponuje się w przestrzeń zarówno pokoju dziennego, korytarza, kuchni, łazienki jak i restauracji, hotelu czy holi. Można ją zastosować wszędzie tam, gdzie planujemy uzyskać surowy efekt zardzewiałych powierzchni. Właściwości:
odporna na szorowanie
łatwa w aplikacji
wieloefektowa
wysoce wydajna
do wewnątrz i na zewnątrz

farba o efekcie rdzyPrzygotowanie podłoża:

Farbę o efekcie rdzy należy nakładać na mocne i trwałe podłoża. Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Przed nakładaniem farby, dobrze wyschnięte i wysezonowane podłoże należy zagruntować:
Na zewnątrz: Preparatem gruntującym GUARDI w kolorze czarnym KAM/021.
Wewnątrz: Lateksowa farba podkładowa GUARDI w kolorze czarnym.
Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania.

Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy odpylić, a następnie zagruntować.  Ważne, aby po potarciu nie pozostał na dłoni biały pył. W razie potrzeby użyć gruntu dwukrotnie, po czym w odpowiednim odstępie czasu wymalować Preparatem gruntującym GUARDI w kolorze czarnym KAM/021 lub lateksową farbą podkładową GUARDI w kolorze czarnym.
Ściany pokryte tapetą: tapetę dokładnie usunąć, a powłoki klejowe zmyć wodą z mydłem malarskim i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.
Dekoracje farbą o efekcie rdzy można rozpocząć po wyschnięciu warstwy gruntującej tzn. po ok. 6 godzinach od zakończenia malowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych (temp. +200C, wilgotność 60%).

Aplikacja: Przed malowaniem należy zaopatrzyć się w składnik A oraz składnik B i zaplanować kolejność oraz sposób aplikacji. Wyrób przed użyciem należy wymieszać. Składnik A nanosić na zagruntowaną wcześniej powierzchnię za pomocą wałka sznurkowego lub gąbki o dużych oczkach poprzez stemplowanie lub rozcieranie. Składnik B zalecamy aplikować „mokre na mokre”, tj. najlepiej na jeszcze nie wyschnięty składnika A, dzięki czemu uzyskamy efekt przenikających się wzajemnie kolorów imitujących rdzę. Dopuszczalne jest też nakładanie składnika B na wyschniętą już powierzchnię pokrytą składnikiem A. Malowanie składnikiem B wykonujemy za pomocą gąbki o dużych oczkach poprzez rozcieranie lub stemplowanie. Intensywność wymalowanej powierzchni uzależniona jest od oczekiwanego efektu końcowego.

Dodatkowe informacje: Prace dekoracyjne Farbą o efekcie rdzy należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +10oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania farby.Narzędzia Gąbka, wałek sznurkowy
Ilość warstw 1 do 2 – w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać
Wydajność przy jednej warstwie 10 do 12 m² z opak. 0,5 litra – w zależności od struktury podłoża, oczekiwanego efektu oraz doświadczenia wykonawcy
Gęstość Ok. 1,1 kg
Czas schnięcia Min. 2 godz.
Czyszczenie narzędzi Wodą
Kolorystyka Odcienie rudo - brązowe
011-12-001-0206

Opis

POJEMNOŚĆ
500ml
WYDAJNOŚĆ
10 m