5 pomysłów na wykorzystanie surowych materiałów w nowoczesnym wnętrzu

Surowe materiały, takie jak beton, drewno, kamień, metal czy szkło, są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym wnętrzu. Ich naturalne faktury i surowy wygląd stanowią doskonałe tło dla designerskich mebli i dodatków. W poniższym artykule przedstawiamy 5 pomysłów na wykorzystanie surowych materiałów w nowoczesnym wnętrzu.

 1. Betonowe akcenty
  Betonowe elementy stały się prawdziwym hitem w trendach wnętrzarskich. Nie tylko meble oraz ściany, ale również drobne akcenty w postaci wazonów, lamp czy ozdób w postaci wytwornych, designerskich elementów. Betonowe dodatki w postaci mis i wazonów przecinających formę dodają pomieszczeniu niekonwencjonalnego charakteru, którego warto spróbować wprowadzić do swojego domu.

 2. Drewniane meble
  Drewno to jeden z najbardziej uniwersalnych surowców wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Dzięki swojej ciepłej barwie i różnorodnym fakturą idealnie wpisuje się w nowoczesny styl. Meble wykonane z naturalnego drewna to doskonały wybór zarówno do salonu, jak i sypialni. Istotne jest nie tylko bezpośrednie wykorzystanie drewnowych powierzchni, ale również ich kombinacja z metalowymi lub szklanymi elementami.

 3. Szklane elementy
  Szkło to materiał, który może stanowić zarówno delikatny dodatek, jak i pełnić rolę ważnego elementu wnętrza. Szklane drzwi, ściany, stoły czy wazony to tylko niektóre formy wykorzystania szkła w nowoczesnym wnętrzu. Ich przeźroczystość i łamliwość w zestawieniu z surowym stylem wnętrza stanowią kontrast, który przyciąga uwagę.

 4. Kamień jako element dekoracyjny
  Naturalny kamień to idealny materiał do zastosowania w nowoczesnym mieszkaniu. Dzięki swojej fakturze oraz odcieniom stanowi piękny akcent. Możliwości wykorzystania są szerokie, od realizacji ciągów schodowych przez ściany w łazience czy salonie. Kamień może stać się integralną częścią ścianek działowych, niesamowicie ładnie odnajdując się między dużymi tłoczeniami na szklanych panele.

 5. Metalowe elementy
  Metal to jeszcze jeden wspaniały surowiec, który idealnie wpasowuje się w styl nowoczesny – szczególnie z jego cechami industrialnymi. Klasyczna ekspozycja rurek na toaletce, jak i elementy zaciskowy na półkach są idealnymi przykładami wykorzystania metalowych detali w surowym i designerskim stylu. Ogranicz się jednak jedynie do akcentów, żeby uniknąć przesadzeń i utraconego efektu.

Podsumowując, wykorzystanie surowych materiałów w nowoczesnych aranżacjach wnętrz to wciąż jeden z najbardziej popularnych trendów w projektowaniu – a to za sprawą niekonwencjonalnych dodatków i faktur. Bez wątpienia jest to świetny sposób na ożywienie minimalistycznego, designerskiego stylu.

Możesz również polubić…