5 sposobów na wykorzystanie bieli w aranżacji wnętrz

Biel w aranżacji wnętrz to uniwersalne rozwiązanie, które zawsze znajdzie swoje zastosowanie. Jest ona nie tylko elegancka i stylowa, ale także otwiera pomieszczenie, sprawiając wrażenie większej przestrzeni. Warto zastanowić się nad tym, jak w prosty sposób wykorzystać biel w aranżacji wnętrz. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na wykorzystanie bieli w aranżacji wnętrz.

 1. Biel na ścianach
  Biel jest idealnym kolorem na ściany. Otwiera pomieszczenie i sprawia, że każde meble i dodatki zaczynają się wyróżniać. Aby nadać ścianom charakteru i uniknąć nudy, można zastosować różne rodzaje farb o różnej strukturze, np. z efektem betonu lub strukturalną farbą. Warto również pomyśleć o zastosowaniu tapety o subtelnym wzorze w białych kolorach.

 2. Biel na meblach i dodatkach
  Meble i dodatki w kolorze białym to eleganckie i stylowe rozwiązanie. Meble takie jak szafki, regały i łóżka w kolorze białym sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Kolor biały doskonale łączy się z drewnem i metalem, co pozwala na stworzenie eklektycznej aranżacji.

 • Listwa przypodłogowa i sufitu w kolorze białym podkreśli charakter pomieszczenia i stworzy wrażenie niższego, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach wysokich.
 1. Biel w kuchni
  Biała kuchnia to czasem postrzegana jako nudna, ale ziarna pieprzu i drewniane dodatki doskonale odmienią ją w eleganckie miejsce do gotowania. Biała zabudowa kuchenna to ponadczasowe rozwiązanie. Połączona z jasnym kamiennym blatem, stworzy unikalną, stylową kuchnię.
 • W kuchni warto zadbać również o dodatki takie jak kolorowe kubki, kwiaty lub rośliny w doniczkach, które wprowadzą odrobinę koloru i przytulności.
 1. Biel w łazience
  Biała łazienka to klasyka, która zawsze będzie modne i elegancka. Umywalki, wanny lub kabiny prysznicowe w kolorze białym sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na przestronniejsze.
 • Dobrze dobrany kolor płytek pozwoli na wprowadzenie kolorystycznych akcentów.
 1. Biel w salonie
  Salon to pomieszczenie, w którym warto zastosować biel, aby wprowadzić do niego lekkość i wyjątkowy charakter. Białe meble, poduszki, dywan, firany albo zasłony to idealne rozwiązania, aby salon nadać jasny i lekki charakter.
 • Ciekawe wrażenie osiągnie się połączeniem białych mebli z elementami ozdobnymi w ciemniejszych kolorach, np. granatowych, szarych czy czarnych.

Możesz również polubić…