Proste wskazówki, jak kosić trawnik łatwiej i szybciej

Każdy z nas musi przynajmniej raz w miesiącu skorzystać z kosiarki do trawy. Pomoże nam to w uzyskaniu czystej i zielonej trawy, ale nie zawsze znajdujemy czas na koszenie trawnika, dlatego trawa rośnie zbyt długo, a jej koszenie zajmuje dużo czasu.

Jednak dzięki poniższym wskazówkom można łatwo skosić trawnik w ciągu kilku minut i uzyskać czystą i zieloną trawę.

Poznaj typ swojego trawnika

W naszym sąsiedztwie są różne rodzaje trawników, a każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne. Dobrze utrzymany trawnik wymaga nieco uwagi i troski.

Na przykład, rodzaj trawnika jest bardzo ważny, ponieważ od niego zależy wielkość kosiarki, którą kupimy. Jeśli masz małe podwórko i dużo miejsca, możesz wybrać kosiarki z zerowym obrotem, ponieważ pomogą Ci one skosić trawę na małej powierzchni.

Innym rodzajem trawnika jest typ mulczowany, w którym trawa jest pokryta mieszanką ziemi i słomy. W przypadku tego typu trawnika koszenie będzie krótsze ze względu na duży ciężar trawy i gleby.

Uprawa trawy

Trawę należy uprawiać latem, gdy jest gorąco i sucho. Najlepszą porą na koszenie jest środek dnia, ponieważ słońce pomaga wysuszyć trawnik.

Używaj ostrej kosiarki

Ostrość to najważniejsza cecha kosiarki. Upewnij się, że masz ostre noże.

Częste koszenie trawnika

Pierwszym krokiem w koszeniu trawnika jest upewnienie się, że jest on odpowiednio pielęgnowany. Trawnik powinien być regularnie koszony, ponieważ dzięki temu trawa będzie rosła szybciej i intensywniej.

Mulczowanie trawnika

Najlepszym sposobem utrzymania dobrego stanu trawnika jest jego ściółkowanie. Po skoszeniu trawnika należy przykryć go mieszanką ziemi i słomy. Dzięki temu trawnik będzie mocniejszy i zdrowszy.

Wnioski:

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem kosiarki, należy sprawdzić moc, silnik i akumulator. Wszystkie te elementy pomogą w prawidłowym koszeniu trawnika, a także ułatwią pracę.

Możesz również polubić…