5 pomysłów na wykorzystanie starej szafy w nowoczesnym wnętrzu

5 POMYSŁÓW NA WYKORZYSTANIE STAREJ SZAFY W NOWOCZESNYM WNĘTRZU

Stara, niepotrzebna szafa nie musi wcale lądować na śmietniku. Możemy ją wykorzystać w nowoczesnym wnętrzu na wiele sposobów, które nie tylko dodają charakteru pomieszczeniu, ale również pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na wykorzystanie starej szafy w nowoczesnym wnętrzu:

  1. SZAFKA NA BUTY

Jeśli nasza szafa jest na tyle niska, że nie nadaje się już do przechowywania ubrań, warto przemienić ją w szafkę na buty. Wewnątrz szafki zamontujmy półki na buty, a poniżej umieśćmy wieszak na kurtki czy czapeczki. Dodatkowo, możemy ozdobić front szafki w jakiś ciekawy sposób – na przykład za pomocą tapety bądź farby.

  1. MEDEL OFICIANTKA

Stara szafa świetnie sprawdzi się również w roli medela oficiantki. Wystarczy przyciąć jej wysokość do poziomu blatu, a na wierzchu umieścić np. płytę drewnianą lub szklaną. Mebel taki można wykorzystać w salonie jako stolik kawowy lub w kuchni jako dodatkową powierzchnię roboczą.

  1. BIBLIOTEKA

Innym pomysłem na wykorzystanie starej szafy jest przemiana jej w biblioteczkę. W tym celu usuwamy drzwi i zamontowujemy półki na książki. Jeśli drzwi miały ciekawy kształt lub zdobienie, to można je wykorzystać jako ozdobę ścienną – na przykład jako ramkę na zdjęcia.

  1. WYSTAWKA NA PORCELANĘ

Jeśli mamy zamiłowanie do porcelany lub innych ozdób, to warto wykorzystać starą szafę do ich wystawienia. Wewnątrz mebla umieścimy półki i oświetlenie, dzięki czemu nasze skarby będą prezentować się jeszcze piękniej.

  1. SZAFKA NA PRZEDMIOTY DLA ZWIERZĄT

Jeśli mamy zwierzęta domowe, to stara szafa może posłużyć jako praktyczna szafka na ich akcesoria. Wewnątrz mebla zamontujmy półki na miski, pojemniki na karmę czy zabawki. Przy drzwiach możemy umieścić haki na smycze czy obroże.

Podsumowując, starą szafę można wykorzystać na wiele sposobów, które jednocześnie pozwalają na oszczędność miejsca i pieniędzy. Wystarczy odrobina pomysłowości i kreatywności, żeby przemienić niepotrzebny mebel w funkcjonalny element naszego wnętrza.

Możesz również polubić…