Inspiracje z egzotycznym stylem marokańskim w aranżacji wnętrz: Kolory i wzory

Egzotyczny styl marokański w aranżacji wnętrz: Kolory i wzory

Egzotyczny styl marokański w aranżacji wnętrz to moda, która zdobywa coraz większą popularność. Jest to styl charakteryzujący się jaskrawymi kolorami, mistycznymi wzorami i cennymi dodatkami, takimi jak ręcznie robione dywany i lampy.

  1. Mistyczne wzory

Jednym z kluczowych elementów stylu marokańskiego są mistyczne wzory. Wzory te pochodzą z rozmaitych kultur i tradycji, które zaczęły wpływać na kraj już w XV wieku. Przykłady wzorów to mandale, wazy, motywy geometryczne i floralne, które są subtelnie połączone z elementami postaci ludzkich lub zwierząt.

  1. Kolory

Kolory stanowią drugi ważny element stylu marokańskiego. Charakteryzuje się on bogactwem i różnorodnością kolorów, które są inspirowane przyrodą i kulturą Maroka. Na przykład, czerwone, różowe i fioletowe kwiaty rosnące w górach Atlasu inspirowały kolorystykę, którą często spotyka się w marokańskim wystroju wnętrz.

  1. Dekoracje

Dekoracje to trzeci ważny element stylu marokańskiego. Najlepszym sposobem na wprowadzenie do wnętrza egzotycznego stylu marokańskiego jest dodanie kilku klasycznych elementów, takich jak lampy, dywany lub poduszki. Te dodatki są ręcznie produkowane przez rzemieślników, którzy pochodzą z tych samych regionów, w których styl marokański ma swoje korzenie.

  1. Mieszanie stylów

Styl marokański świetnie komponuje się także z innymi stylami. Dlatego np. popularne są mieszkania o industrialnym charakterze, gdzie w minimalistycznej przestrzeni dodaje się kilka miękkich dywanów, bajecznych poduszek i dekoracyjnych ławek. Aranżacje te zachwycają chociażby rozmaitością kolorów i wzorów, które w elegancki sposób dzieli elementarne i pozwalają na stworzenie pełnej harmonii, egzotycznej w swoim założeniu.

  1. Podsumowanie

Styl marokański to egzotyczny i piękny sposób na aranżację wnętrz. Aranżacje te zachwycają swoją różnorodnością i kolorami, oraz mistycznymi wzorami, które pochodzą z różnych kultur i tradycji. Najlepszym sposobem na wprowadzenie wakacyjnego ducha do swojego domu jest dodanie kilku klasycznych elementów, takich jak ręcznie produkowane dywany, lampy i poduszki. Dzięki tym prostym dodatkom można stworzyć egzotyczne wnętrza, w których własne marzenia o podróży do Maroka będą spełnione.

Możesz również polubić…