Najlepsze rozwiązania na przechowywanie książek w domu

Książki towarzyszą nam w ciągu całego życia i często stanowią duży element wystroju naszych domów. Warto jednak zadbać o to, aby ich przechowywanie było zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. W tym artykule przedstawimy najlepsze rozwiązania na przechowywanie książek w domu.

 1. Regały na książki – klasyka gatunku
  Nie ma nic bardziej klasycznego w przechowywaniu książek niż dobry, stary regał. Dzięki niemu możemy wyeksponować naszą kolekcję i mieć łatwy dostęp do ulubionych lektur. Na rynku dostępne są regały o różnych rozmiarach i kształtach – od prostych i minimalistycznych, po ozdobne i ekstrawaganckie. Warto zadbać o to, aby regał był dopasowany do stylu naszego wnętrza i mieścił się w dostępnej przestrzeni.

 2. Półki – oszczędność miejsca i oryginalne rozwiązanie
  Jeśli mamy niewielką ilość miejsca w pokoju, warto zastanowić się nad umieszczeniem książek na półkach. Mogę one stanowić oryginalne rozwiązanie i ciekawie ozdobić ściany. Półki można dobrać do wąskich prześwitów między meblami lub umieścić je w niewykorzystanej przestrzeni, takiej jak np. za drzwiami.

 • Niskie półki w dziecięcym pokoju
  Jeśli chodzi o dziecięce pokoje, warto zastanowić się nad umieszczeniem niskich półek, na których dzieci będą mogły samodzielnie dobrać lektury. To nie tylko oszczędność miejsca, ale i właściwe rozwijanie u dziecka nawyku czytania.
 1. Szafki z szufladami – ukryte rozwiązanie
  Jeżeli wolisz mieć swoje książki ukryte w szafkach, to świetnym rozwiązaniem będą szafki z szufladami. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale też ukryjesz swoją kolekcję przed zapatrzeniem gości, a jednocześnie będziesz miał łatwy dostęp do swojego osobistego księgozbioru.

 2. Foteliki czytacza – wygodne miejsce do relaksu z książką
  Czytanie książek to nie tylko hobby, ale również sposób na relaks. Aby cieszyć się tym czasem w pełni, warto zadbać o wygodne miejsce do siedzenia. Fotelik czytacza to eleganckie i wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam zrelaksować się z ulubioną książką w wygodnym fotelu.

 3. Ścianki z klamrami – ciekawy element wystroju
  Jeśli chcesz, aby Twoje książki były nie tylko przechowywane, ale i stanowiły ciekawy element wystroju, to świetnym rozwiązaniem będą ścianki z klamrami. Na początku niedużej wielkości przestrzeń z czasem może rosnąć wraz z twoją kolekcją, a jednocześnie otaczać ją ciekawą ramą.

Podsumowanie
Przechowywanie książek w domu może być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Regały, półki, szafki z szufladami, foteliki czytacza czy ścianki z klamrami to tylko niektóre z najciekawszych rozwiązań. Dobrze dobrane sposoby na przechowywanie książek pozwolą Ci cieszyć się swoją kolekcją i dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego stylu.

Możesz również polubić…