Najlepsze pomysły na wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrza

Szkło to uniwersalny materiał, który doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz. Może być wykorzystywane do zbudowania całości mebli, jak również do małych dodatków, które wzbogacą design mieszkania. Oto kilka najlepszych pomysłów na wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrza.

  1. GLASSHOUSE – SZKLANY DOMEK W OGRODZIE

Glasshouse to nowy trend w aranżacji ogrodów i terenów zielonych. To prawdziwa gratka dla amatorów botaniki i osób, które chcą mieć blisko natury. Takie szklane domki, często zwane też oranżerią, doskonale sprawdzą się w zimie, kiedy to zapewnią idealne warunki roślinom, które zwykle nie radzą sobie z mrozem.

  1. DESIGNERSKIE KANAPY I FOTELE – SZKŁO JAKO TWORZYWO BAZOWE

Szkło może nie tylko wzbogacać detale mebli, ale także być ich starą bazową. Designerskie kanapy i fotele często są zbudowane na bazie szklanego kadru, co sprawia, że zyskują one nowoczesny i ekskluzywny charakter. Szklane meble świetnie sprawdzą się w przestronnych i jasnych wnętrzach, gdzie ich geometrię podkreślą industrialne lampy i dodatki.

  1. SZKLENIAKOWE PANELE – OKNA Z MATERIAŁÓW PRZEZROCZYSTYCH

Szkleniakowe panele to prosty, ale skuteczny sposób na wprowadzenie do domu minimalizmu i elegancji jednocześnie. Takie okna nie tylko rozświetlą każde wnętrze, ale także pozwolą na obserwowanie otoczenia z każdej strony. Bardzo często szklane panele stosuje się również do budowy bocznych ścian w saunach lub łaźniach – wtedy zyskują one na swojej funkcjonalności i walorach wizualnych.

  1. PONAD CZASOWE LUSTRA – SZKLANY WYMAIAR WNĘTRZA

Lustra to element, który może diametralnie odmienić wygląd każdego wnętrza. Powiększają przestrzeń i wizualnie nadają jej więcej światła, a także stanowią bardzo praktycznie element w dzisiejszych czasach. W ofercie sklepów jest bardzo dużo różnego rodzaju luster, jednak najbardziej cieszą się popularnością te, które występują w nowoczesnych, szklanych ramach.

  1. DEKORACYJNE AKCESORIA WNĘTRZARSKIE – SZKŁO JAKO EFEKTOWNE DODATKI

Jeżeli nie chcemy wprowadzać do domu dużej ilości szkła, warto pokusić się o małe akcesoria – kieliszki, wazony, świeczniki, wisiorki czy breloczki. Szklane drobiazgi dodają wnętrzu elegancji i subtelności i pozwalają na jego indywidualne wzbogacenie. Wybierając takie produkty warto kierować się ich funkcjonalnością i wytrzymałością – szkło nie zawsze jest trwałe i może wymagać większej uwagi w kwestii zabezpieczenia.

Podsumowując, szkło to materiał, który w niezwykle kreatywny sposób pozwala na wzbogacenie i odnowienie wnętrza. Najlepiej wykorzystać je jako dodatkowy element, który będzie wprowadzał do pomieszczenia elegancję i nowoczesność. W swojej ofercie mają je praktycznie wszystkie sklepy z meblami i artykułami dekoracyjnymi – więc warto sięgnąć po szklane dodatki i stworzyć z nich swoje wyjątkowe wnętrze.

Możesz również polubić…