5 pomysłów na oryginalne ozdoby ścienne w domowym wnętrzu

Oryginalne ozdoby ścienne mogą naprawdę dodać charakteru i uroku każdemu pomieszczeniu. Przy niewielkim wysiłku i zastosowaniu kreatywnych pomysłów można nie tylko dopełnić aranżację, ale także stworzyć unikalną atmosferę.

Oto pięć pomysłów na oryginalne ozdoby ścienne w domowym wnętrzu:

 1. Ramki z suszonych roślin i kwiatów
  Serię ram z suszonych kwiatów lub roślin można powiesić jedną obok drugiej, w taki sposób, aby stworzyć zjeżdżającą sekwencję barw lub jednocześnie pod kątem w scenicznej symetrii. Efekt ozdobny jest zwłaszcza oszałamiający, jeśli rośliny są umieszczone we wnętrzu przezroczystych, tekturowych pudełek.

 2. Książki jako dekoracja
  Książki to nie tylko źródło wiedzy, ale również doskonała ozdoba ścian. Po prostu zawieś kawałek półki lub tablicy do ściany, a następnie rozstaw w sceniczny sposób stos książek. Możesz je łatwo zmieniać, w zależności od Twojego nastroju lub sezonowości.

 3. Naklejki ściennne
  Naklejki ścienne to bardzo proste, ale skuteczne rozwiązanie dekoracyjne – zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą trwale zmieniać wystrój ich domu. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, więc można dobrać idealne dla siebie. Można je naklejać na całą ścianę, lub tylko w wybranej części, co pozwoli na osiągnięcie interesującego efektu.

 4. Tablice korkowe
  Tablice korkowe to świetny sposób na personalizację ściany. Możesz przypiąć na nie ulubione zdjęcia, biletów do kina, pocztówek lub różnego rodzaju pamiątek. Dodanie nowych elementów do tablicy z czasem będzie prowadziło do powstania artykułu przypominającego sceny z życia.

 5. Rama z włóczykijem na ścianę
  Możesz kupić ładne, rozciągnięte na ramie włóczykij, których wielkość będzie odpowiadała wymiarom Twojej ściany. Do tego potrzebne są paski szarej lub czarnej tkaniny, z których wykonywany jest obramowanie, a na końcu można je zawiesić na ścianie. Włóczykij nadaje pomieszczeniu oryginalnego charakteru, a jego miękkość i delikatność zmyli sztywność miękką podłogę lub meble.

Podsumowując, oryginalne ozdoby ścienne to doskonały sposób na naprawdę szybkie i łatwe wprawienie w unikalny styl wnętrz. Można dobrać je według swojego gustu i budżetu, co pozwoli nam cieszyć się nimi przez długi czas.

Możesz również polubić…